1. Едната е, че сайтовете за споделяне са място на абсолютната свобода.
Е, не е така. Освен всички ограничения наложени като правила за ползване от самите соц. мрежи, съществуват и етични и бизнес правила, които е необходимо да спазвате.
2. Друга е, че чрез тях се създават незабавни резултати.
Това няма как да се случи. И всеки, който е опитал го знае. Трябва да се потрудите, трябват ви оригинални идеи и информация за полезни и добри маркетинг практики.
Включете се в обучението "100 % БЕЗПЛАТНИ РЕСУРСИ В СОЦИАЛНИТЕ МРЕЖИ" на Бизнес Фейс, за да ви дадем цял куп полезни и доказано работещи идеи, с които резултатите не закъсняват.
3. Трета гласи, че с тях може да се промотира и лош продукт.
ЪпсурТ! Ако продукта ви не струва и сте наясно с това, по-добре се откажете от присъствието в соц. мрежи, защото ще ви залеят с рекламации, критики и ще почернят бранда ви. Ако все пак решите да присъствате, наемете специалисти, които знаят как да превърнат недостатъците в предимства.
И за да не бъда голословна ще ви дам и примери:
парфюми, които са реплики; китайски или турски дрехи и обувки, сайт за платена любов, Азис и др. /Упс! Някой от примерите ми са нелегални! :)/ - представете си колко негативни реакции може да предизвикат подобни продукти, но в ръцете на експерт, който да промотира продукта по правилния начин и да изготви правилната стратегия за кризисен ПР, може да се постигнат страхотни резултати.
Имайте напредвид, че социалните медии не са само свързани с преживяването, което създават чрез споделянето. Те могат да създадат внимание и да доведат до покачване на продажбите, ако се използват за рекламен канал. Те се нареждат в ТОП 3 на най-успешните онлайн рекламни канали.
P.S. Упсурт и Азис в една и съща публикация - сега си изядох боя! :)
Автор: Irena Sirakova